Figury przestrzenne

W dniu 19 stycznia 2024 r. odbyła się lekcja otwarta dotycząca figur przestrzennych. Uczniowie klasy 5 Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. nauczyli się budowy tych figur z wykorzystaniem podstawowych figur płaskich. Poznali podstawowe figury przestrzenne – prostopadłościan, sześcian oraz mieli możliwość konstrukcji nietypowych brył. Dodatkowo, poznali podstawowe różnice między nimi oraz podstawowe własności najważniejszych figur przestrzennych. Na lekcji zostały wykorzystane klocki magnetyczne, zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości, dzięki którym uczniowie w prosty sposób zrozumieli budowę brył.

A to wszystko dzięki udziałowi szkoły w programie #LaboratoriaPrzyszłości, #LaboratoriaPrzyszlosci

© 2017 Zespół Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie. All Rights Reserved.