Zajęcia z projektowania i druku 3D w klasie 7 OSM I st.

Na zajęciach z wykorzystaniem drukarki 3D dostarczonej w ramach projektu Laboratoria Przyszłości, uczniowie klasy 7 OSM I st. mogli zapoznać się z teoretycznymi jak i praktycznymi zagadnieniami dotyczącymi technologii druku 3D. Uczniowie zaprojektowali własne modele z wykorzystaniem programu TinkerCAD. Mieli możliwość zobaczenia praktycznego powstawania projektu począwszy od fazy projektowania do momentu wydruku. Nauczyli się zapisywać swoje projekty w formacie STL powszechnie akceptowanym w środowisku 3D. Po dokładnym skonfigurowaniu drukarki, przystąpili do drukowania wybranego projektu. Uczniowie byli świadkami procesu warstwowego tworzenia projektu, zaczynając od pierwszej warstwy aż do uzyskania finalnego produktu.

A to wszystko dzięki udziałowi szkoły w programie #LaboratoriaPrzyszłości, #LaboratoriaPrzyszlosci

© 2017 Zespół Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie. All Rights Reserved.