Zakup sprzętu w ramach programu Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to program edukacyjny realizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Ma na celu stworzenie nowoczesnej szkoły- na miarę XXI w, dzięki której uczniowie będą mogli odkrywać swoje talenty, rozwijać zainteresowania oraz nabyć kompetencję przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).
Dzięki otrzymanemu wsparciu szkoła zakupiła wyposażenie podstawowe :
• Drukarkę 3D z akcesoriami
• Mikrokontrolery z czujnikami i akcesoriami
• Stacje lutownicze
• Sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (m.in. aparat, kamerę, statyw, mikroport, mikrofon, oświetlenie)
Uzupełniająco szkoła pozyskała m.in.:
• Wyposażenie sali – m.in. stoły, taborety, fotel, szafki, tablice dwustronną
• Roboty edukacyjne - narzędzie do nauki przedmiotów STEAM
• Klocki edukacyjne
• Green screen oraz głośnik przenośny.

Sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości użytkowany będzie zarówno na lekcjach informatyki, matematyki, techniki jak i kółkach zainteresowań oraz w świetlicy szkolnej.
Ze względu na specyfikę szkoły która jest placówką artystyczną, zakupiony sprzęt multimedialny umożliwi dokonywanie rejestracji w wysokiej jakości obrazu oraz dźwięku. Jest to niezbędne w udziałach naszych uczniów w prestiżowych konkursach o randze ogólnopolskiej jak i międzynarodowej.

#LaboratoriaPrzyszłości,