Dzień Dziecka  w  NTB Active Club  – Głogów  Małopolski

1 czerwca 2018 r. klasy 1-3 OSM I st. z okazji Dnia Dziecka wybrały się  do Ośrodka „NTB Active Club” w Głogowie  Małopolskim. Na dzieci czekali  przemili animatorzy, którzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Zabawa zaczęła się od nauki gry w golfa, krykieta i bule. Dzieci pod okiem instruktorów poćwiczyły technikę i celność uderzeń. W wolnych chwilach między zajęciami z instruktorami można było skorzystać z placu zabaw z ogromną piaskownicą, zjeżdżalnią i halą do gry w gry zespołowe.

 

26 kwietnia w naszej szkole odbyła się akademia z okazji zbliżającej się rocznicy uchwalenia
Konstytucji 3 Maja.
Uczniowie klasy 5 OSM I st. pod kierunkiem p. Wioletty Rutkowskiej, Anny Charchut i
Beaty Adamczyk zaprezentowali program artystyczny, który był cenną lekcją historii.
Uroczysty charakter temu wydarzeniu nadało odśpiewanie hymnu państwowego w
wykonaniu chóru. Piątoklasiści pochwalili się swoimi zdolnościami recytatorskimi,
muzycznymi, a także przybliżyli swoim koleżankom i kolegom wydarzenia historyczne,
które są ważnym elementem wychowania patriotycznego.
W akademii wzięły również udział trzy uczennice z klasy 6 OSM I st., akompaniowała
Rozanna Granda z klasy V OSM II st.

26 stycznia 2018 roku odbył się XIII Szkolny Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych w Języku Obcym pod patronatem Fundacji Szkolnictwa Muzycznego.

 

 

 

W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV-VI OSM I stopnia oraz uczniowie klas I-V OSM II stopnia. Łącznie uczestników konkursu było ponad 50 osób.

Po burzliwych naradach przyznano miejsca w poszczególnych kategoriach. Wyniki konkursu dostępne są w załaczniku pod galerią zdjęć.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu! Poziom był bardzo wysoki. Zapraszamy do udziału w następnej edycji.

Uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie zdobyli pierwsze miejsce w XXV Jubileuszowym Międzyszkolnym Przeglądzie Jasełek - Rzeszów 2018 pod hasłem „Przekażmy sobie znak pokoju”.

Organizatorem przeglądu była Szkoła Podstawowa nr 10 w Rzeszowie we współpracy z Wydziałem Katechetycznym Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie i Akcją Katolicką.

Uczniowie kl. II OSM I st. pod kierunkiem nauczycieli: Agnieszki Szydełko, Danuty Kisiel, Teresy Nawojskiej zaprezentowali spektakl pt:,,Bajkowe Jasełka”.

Dnia 26 stycznia 2018 roku w Teatrze Maska w Rzeszowie odbył się występ finalistów XXV Międzyszkolnego Przeglądu Jasełek.

Rozdano puchary, dyplomy i nagrody.

Spektakl ,,Bajkowe Jasełka” przebiegał we wspaniałej atmosferze. Widownia oraz młodzi aktorzy wspólnie kolędowali. Dzięki temu wydarzeniu wszyscy mogli przypomnieć sobie wspaniałą atmosferę niedawno przeżywanych świąt.

Jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi z osiągniętego sukcesu.

© 2017 Zespół Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie. All Rights Reserved.