Europejski Młodzieżowy Festiwal Muzyczny „Moc piosenki” 2019

European Music School Union (EMU)- Kamchia - Bułgaria

W dniach od 02-05 czerwca 2019 roku  uczniowie  Zespołu Szkół Muzycznych  nr 1 w Rzeszowie uczestniczyli w Europejskim Młodzieżowym Festiwalu Muzycznym w  Kamchii (Bułgaria). Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Bułgarskie Stowarzyszenie Szkół Muzycznych (MSA) pod patronatem European Music School Union (EMU).

Miejscem wydarzenia był pięknie usytuowany nad brzegiem Morza Czarnego Kompleks Sanatoryjno-Rekreacyjny Kamchia, położony 25 km na południe od Warny, morskiej stolicy Bułgarii z dużymi salami koncertowymi, amfiteatrem i otwartymi scenami.

Głównym wydarzeniem festiwalu była ceremonia otwarcia, przebiegu i jego zakończenia przy udziale wszystkich zaproszonych uczestników uroczystości, których przedstawiciele prezentowali się z flagami narodowymi swojego kraju.

Festiwal  połączony był z przeglądem bułgarskiej kultury, tradycji, piosenki i tańca w pięknych narodowych strojach.

Młodzież  z Zespołu Szkół Muzycznych  nr 1 w Rzeszowie była jedynym przedstawicielem Polski na tle około 2000 uczestników z wielu krajów europejskich.

Na scenach w salach koncertowych zaprezentował się chór ,,Cantores Resovienses” p/ dyr. Beaty Adamczyk oraz kwintet smyczkowy p/ kier. dr Wojciecha Wiązownickiego. wykonując  repertuar o zróżnicowanym charakterze, od muzyki poważnej do rozrywkowej, z uwzględnieniem polskiej muzyki narodowej.

Występy uczniów cieszyły się dużym uznaniem i zostały wysoko ocenione przez publiczność i organizatorów, którzy uhonorowali zespoły statuetką, okolicznościowym medalem i dyplomem. Godnie zaprezentowaliśmy na tym artystycznym wydarzeniu  nasz kraj, miasto i szkołę.

W dniu 1 lutego 2019 roku odbył się XIV Szkolny Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych w Języku Obcym pod patronatem Fundacji Szkolnictwa Muzycznego.

.

 

 

 

W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV-VI OSM I stopnia oraz uczniowie klas I-V OSM II stopnia. Łącznie w konkursie uczestniczyło 57 osób.

Po burzliwych naradach przyznano:

Miejsce w konkursie

Imię i nazwisko

Klasa

Tytuł piosenki

Grand Prix Szkoły

Emilia Wąsacz

I OSM II st.

„Sunshine”

I miejsce

Mikołaj Skolimowski

IV OSM I st.

“Merry Christmas Everyone”

I miejsce

Piotr Szpetnar

VI OSM I st.

”White Christmas

I miejsce

Kinga Paszek

I OSM II st.

“Oj u Poli Poli”

 Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu! Zapraszamy do udziału w następnej edycji.

Dnia 31stycznia 2019 roku odbył się XVI Konkurs Kolęd dla uczniów kl. I-III OSM I st. pt. „Hej kolęda, kolęda…”. Młodzi uczestnicy prezentowali wybrane kolędy i pastorałki grając na różnych instrumentach solo i w zespołach.  W konkursie wzięło udział 48 uczestników, którym kibicowali rodzice i dziadkowie. Organizatorami konkursu byli nauczyciele Danuta Kisiel, Lidia Szpala i Monika Welc. Poziom wykonawców był wysoki, przyznano nagrody i wyróżnienia. Gratulujemy i zapraszamy w następnym roku.

 

27.01.2019 r. - Jasełka uczniów klasy 2 OSM I st. odniosły sukces. Zdobyliśmy II miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Jasełkowych w Głogowie Małopolskim oraz II miejsce w Międzyszkolnym Przeglądzie Jasełek organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 10 w Rzeszowie. 
 
Jasełka uczniów klasy 2 OSM I st. odbyły się tuż przed świętami Bożego Narodzenia i zostały powtórzone dla rodziców oraz uczniów klas 4 - 6 OSM II st. Program przygotowały panie Agata Czeluśniak - Głąb, Sylwia Łukasz - Kruczek i Lidia Szpala. W roli kolędników wystąpili rodzice.
 
 
© 2017 Zespół Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie. All Rights Reserved.