szkola1

Ogólnokształcąca Szkoła
Muzyczna I st.

szkola2

Ogólnokształcąca Szkoła
Muzyczna II st.

szkola3

Państwowa Szkoła
Muzyczna II st.

box1

Fortepian i organy

box2

Instr. smyczkowe
i gitara

box3

Instr. dęte
perkusja akordeon

box4

Rytmika

box5

Teoria

box6

Wokalistyka

box7

Przedmioty
Ogólnokształcące

box8

Nabór

 Starania kadry zarządzającej oraz nauczycieli, mające na celu nieustanne doskonalenie oferty edukacyjnej, zaowocowały powołaniem w 1995 roku przy Zespole Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia.

Kształcenie w OSM I stopnia odbywa się w cyklu ośmioletnim w zakresie gry na instrumencie muzycznym. Jest połączeniem edukacji ogólnej i artystycznej, która realizowana jest zgodnie z ramowym planem nauczania OSM I st.

pasoOSM Ist ZesperkOSM Ist

Dzieci uczą się gry na wybranym instrumencie – fortepian, skrzypce, wiolonczela, kontrabas, gitara, flet, klarnet, saksofon, trąbka, akordeon, perkusja i jednocześnie rozwijają swoje zdolności muzyczne na lekcjach rytmiki i kształcenia słuchu, audycji muzycznych oraz muzykując wspólnie  w orkiestrze i chórze. Dzieci uczestniczą w różnego rodzaju popisach, koncertach, przeglądach, przesłuchaniach oraz  konkursach z wiedzy ogólnej jak i  muzycznej.

rytmOSM Ist ork chorOSM Ist

 

Oddziały klasowe liczą od 20 do 25 uczniów. Na terenie szkoły działa świetlica szkolna dla dzieci z klas I – III oraz bufet.
Zajęcia odbywają się na jedną zmianę do godziny 15.00.

Kontakt

Zespół Szkół Muzycznych Nr 1
im. Karola Szymanowskiego

ul. Fryderyka Szopena 32
35-055 Rzeszów

tel. 17 748 22 00 - sekretariat
tel. 17 853 58 20
fax 17 748 22 07

e-mail sekretariat@zsm1.resman.pl 

Lokalizacja

© 2017 Zespół Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie. All Rights Reserved.