Państwowa Szkoła Muzyczna II st.

W 1953 roku powstała w Rzeszowie Średnia Szkoła Muzyczna, co było wydarzeniem przełomowym w dziejach rzeszowskiego szkolnictwa muzycznego. Siedziba szkoły mieściła się początkowo przy 1-go Maja (obecnie Jana III Sobieskiego).
W 1963 roku dyrektorem Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia została Krystyna Matheis-Domaszowska.
W roku 1955 szkole przyznano budynek przy ulicy Chopina 32.

Oferta PSM II stopnia skierowana jest do młodzieży i studentów, którzy chcą pogłębić edukację muzyczną. Kształcenie odbywa się tu w cyklu sześcioletnim w specjalnościach:

• instrumentalistyka - fortepian, organy, skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, gitara, flet, klarnet, obój, fagot, saksofon, trąbka, puzon, waltornia, akordeon, perkusja;
  • rytmika;
  • wokalistyka - w cyklu czteroletnim.

fort orkIIst

Nauka umożliwia młodzieży zdobycie wykształcenia muzycznego.

Realizowane są tu zajęcia muzyczne takie jak: kształcenie słuchu, zasady muzyki z edycją nut, literatura muzyczna, historia muzyki, formy muzyczne, harmonia, chór, zespoły kameralne, orkiestra. Kształcenie artystyczne odbywa się tu zgodnie z ramowym programem nauczania szkoły muzycznej II st.

wokalistka duetwokalny

rytmikaPSM

Klasy liczą od 15 do 25 osób.
Nauka odbywa się od poniedziałku do piątku od godziny 15.00 do 20.00.