Aktualności

procedury bezpieczenstwa 25052020

 Procedury bezpieczeństwa w Zespole Szkół Muzycznych nr1 w Rzeszowie w związku z wystąpieniem COVID-19 Podstawa prawna: rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 410 ze zm.) 

komunikat biblioteka 27 04 2020

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele.

Ze względu  na ograniczenie pracy biblioteki szkolnej spowodowanej epidemią koronawirusa , chcę poinformować o możliwościach korzystania z propozycji darmowych książek, szczególnie lektur.

Poniżej przedstawiam aktualizowany wybór bibliotek cyfrowych  i innych źródeł darmowych e-booków oraz audiobooków:

WolneLektury.pl

Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

Lektury.gov.pl

Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

ChmuraCzytania.pl

Chmura Czytania zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów, m.in. Conrada, Kafki czy Czechowa. Nie wymaga logowania.

Masz tę moc - ebook o koronawirusie

Wydawnictwo Olesiejuk wydało świetnego, darmowego ebooka na temat koronawirusa dla młodszych uczniów. Jak wyjaśnić, czym jest wirus, dlaczego ich życie stało się tak dziwne i jak zapobiegać się jego rozprzestrzenianiu? Dostępny jest tutaj.

Polona.pl

Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.

O KORONAWIRUSIE

Masz tę moc

Świetny i darmowy ebook o koronawirusie dla dzieci (i nie tylko). Od Wydawnictwa Olesiejuk. Jak wyjaśnić dzieciom, czym jest wirus, dlaczego ich życie stało się tak dziwne i jak zapobiegać jego rozprzestrzenianiu? 

OFERTY FIRM

Empik Premium bezpłatnie przez 60 dni

Empik przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a.

Jak skorzystać z promocji?

 1. Na stronie https://www.empik.com/czas-w-domu podaj adres e-mail, na który zostanie przesłany kod.
 2. Otrzymany kod wprowadź na stronie: https://www.empik.com/premium/kupon
 3. Zarejestruj się lub zaloguj (jeżeli masz już tam konto) na empik.com.
 4. Aktywuj usługę Empik Premium.
 5. Pobierz aplikację Empik Go na smartfona i zaloguj się.

Nie jest wymagane podanie danych karty kredytowej i po zakończeniu okresu promocyjnego użytkownik nie zostanie obciążony opłatami.

iCzytam.pl

Serwis iCzytam.pl oferuje kilkadziesiąt darmowych książek onnline i audiobooków podzielonych na grupy wiekowe: 2-5 lat6-9 lat i ponad 9 lat.

Publio - darmowe ebooki

Publio to księgarnia internetowa. Oferuje ponad 100 ebooków za darmo. Jednak są to głównie lektury należące do domeny publicznej i poradniki.

Nexto

Księgarnia Nexto oferuje około 100 darmowych ebooków, z których większość to poradniki, lektury i podręczniki.

AUDIOBOOKI

Polska-Poezja.pl

Serwis oferuje klasykę polskiej poezji czytaną przez znanych polskich aktorów. Za darmo, w serwisie YouTube.

Spotify

Spotify to serwis umożliwiający słuchanie nieprzebranej liczby piosenek, audycji, podcastów itp. W wersji płatnej oferuje oczywiście znacznie więcej, jednak także wersja bezpłatna uprawnia do dużego wyboru bajek, legend i opowiadań dla dzieci. Wymaga rejestracji. Aplikacja jest dostępna na urządzeniach mobilnych i komputerach.

Audio-Bajki.pl

Nagrania bajek dostępne za darmo w serwisie YouTube.

Bajkowisko.pl

Serwis oferuje wiele nagrań bajek i audiobooków dla dzieci. Na stronie można za darmo przesłuchać 3 bajki, reszta dostępna jest na kanale YouTube.

Polskie Radio Dzieciom

Zarejestrowane audycje radiowe dla dzieci, zgrupowane w kilku kategoriach: Bajkowy kącik, Opowieści ludów świata, Wieczorne pogaduchy, Słuchowisko, Książki do poduchy. Wszystko bezpłatnie i bez konieczności  logowania.

Biblioteka pracuję w systemie MOLNET+.

Obecnie trwają zdalne prace nad modyfikacją i rozszerzeniem haseł przedmiotowych katalogu.

Przewiduję także dalsze prace dotyczące płytoteki.

Wszystkich zainteresowanych sprawami dot. biblioteki szkolnej zapraszam do kontaktu na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

INFORMACJA PEDAGOGA

Ogłoszona przez Światową Organizację Zdrowia pandemia koronawirusa (COVID-19) postawiła nas wszystkich w nowej, trudnej emocjonalnie sytuacji. Może to rodzić wiele trudności i frustracji z radzeniem sobie w tej nowej rzeczywistości. Poniżej zamieszczam wykaz instytucji z których możecie Państwo i Wasze dzieci korzystać, aby przejść w miarę bezpiecznie i zdrowo przez ten trudny czas.. Równocześnie przypominam, że pedagog szkolny dostępny jest pod telefonem +48 791219621 i adresem e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 1. Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna nr 2 w Rzeszowie informuje, że uruchamia dla Państwa TELEPORADY – numery telefonów pod którymi od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 12.00 dyżurują specjaliści (psycholodzy, pedagodzy, psychoterapeuci) – 17 748 38 23, 17 748 38 10, 17 748 38 11 oraz połączenie po przez sekretariat Poradni 17 748 38 00 (http://ppp2.rzeszow.pl/); https://pl-pl.facebook.com/ppp2.rzeszow
 2. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie – można uzyskać kompleksową informację o możliwych formach pomocy telefon 17 86 35 389; Poradnictwo Specjalistyczne Psychologiczne 17 86 36 933;
 3. Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego - Linia Wsparcia – telefon 800 080 222, 800 702 222 
 4. Podkarpackie Stowarzyszenie Psychoterapeutów - lista psychoterapeutów oraz dzień tygodnia i godziny kiedy można umówić się na rozmowę za pośrednictwem telefon. Można wcześniej umówić się za pośrednictwem SMS z wybranym specjalistą.

             Iwona Barabasz, tel. 600 186 127, piątek 17.00 – 20.00

            Agnieszka Binkowska, tel. 502 102 317, wtorek 10. 00 – 12.00

            Maciej Ćwik, tel. 662 234 604, wtorek 10.30 – 11.30

            Beata Guzek, tel. 783 678 635, środa 18.00 – 19.00

            Paweł Kopeć, tel. 534 066 978, wtorek 19.00 – 20.00, czwartek 10.00 – 11.00

            Kamila Makara – Czułno, tel. 697 363 288, środy 12.00 – 13.00

            Jacek Pasternak, tel 604 794 670, poniedziałek 18.00 – 20.00

           Agnieszka Polańczyk – Ciskał, tel. 501 242 297, poniedziałek 8.00 – 10.00,

           Małgorzata Zioło, tel. 503 025 888, poniedziałek 14.00 – 15.00, piątek 15.00 – 16.00

           Renata Zuba, tel. 881 442 883, piątek 16.00 – 17.00

OGROMNY SUKCES!!! ALICJI JABŁOŃSKIEJ - kl.6 OSM I st. z klasy Pani Adrianny Sawy - otrzymała maksymalną ocenę 25 pkt. podczas Regionalnych Przesłuchań Klas Skrzypiec które odbyły się w Mielcu w dniach 24-26 lutego 2020
Akompaniament: Agnieszka Hoszowska-Jabłońska

Ponadto bardzo wysokie punktacje 22 i więcej punktów otrzymali także Uczniowie Skrzypiec:

 • Sylwia Sulikowska z klasy Wojciecha Wiązownickiego
 • Denys Kozlov z klasy Roberta Naściszewskiego
 • Dominika Robak z klasy Wojciecha Wiązownickiego

Uczniowie Klasy Gitary:

 • Filip Wziątka z klasy Łukasza Rusina
 • TRIO GITAROWE - Martyna Urbaniak, Izabela Baj, Jakub Sochacki - prowadzenie - Stanisław Partyka

2020 04 15

Wielkanoc 2020

 Święta Wielkanocne to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary w drugiego człowieka.
 Życzymy, aby przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość, by stały się źródłem wzmacniania ducha. 
 Niech ten czas napełni Was spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności. 
 Pozwoli dostrzec piękno tego świata oraz umocni wiarę w siebie i swoje możliwości.

 W  imieniu społeczności szkolnej

 Jolanta Niżańska – dyrektor
 Zespołu Szkół Muzycznych  nr 1
 w Rzeszowie

 Wielkanoc 2020 r.

KOMUNIKAT tematy

 KOMUNIKAT 

 W związku z brakiem możliwości wpisywania tematów lekcji z przedmiotów artystycznych do dziennika elektronicznego,

 tematy lekcji umieszczacie Państwo tak jak do tej pory w cotygodniowych raportach. 

Dyrektor Jolanta Niżańska 

komunikat nabor

 W związku z  zaistniałą sytuacja informujemy, że dokumenty kandydatów do ZSM nr 1  należy składać  w zamkniętej kopercie z widocznym nazwiskiem kandydata na stoliku wystawionym przy wejściu do głównego holu szkoły w godz. 9.00 – 12.00 

wykrzyknik

Szanowni Państwo!

Od dwóch tygodni wszyscy uczymy się pracować zdalnie. Jest to duże wyzwanie dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Od dnia 25 marca zdalne nauczanie jest obowiązkiem ucznia i podlega ocenie. Bardzo gorąco proszę Państwa o dopilnowanie swoich dzieci by podejmowały współpracę z nauczycielami i wykonywały zadania przez nich polecone.

Obowiązujące przepisy prawne, dotychczasowe doświadczenia nauczycieli, konstruktywne uwagi rodziców, wnioski z telekonferencji z Wizytatorem CEA i liderami zespołów przedmiotowych skłaniają do następujących ustaleń:

 • lekcje zdalne z poszczególnych przedmiotów odbywają się w miarę możliwości w dniach określonych w planie lekcji; stanowi on jedynie zarys, gdyż staramy się uwzględniać możliwości psychofizyczne uczniów, dostępność do sprzętu oraz priorytety naszej placówki i pozostawić czas na ćwiczenie gry na instrumencie;
 • zadania dla poszczególnych klas przekazywane są na skrzynki e-mail lub inne ustalone z rodzcami komunikatory, przez wychowawców, którzy weryfikują ich ilość na dany dzień; każdy uczeń powinien sprawdzać zawartość skrzynki w dowolnym czasie;
 • nauczyciel może prowadzić lekcję on-line lub wysłać zadania, które uczeń powinien wykonać; w miarę możliwości nauczyciel wysyła również pomoc w formie wyjaśnienia audio lub pisemnie do zlecanych do wykonania zadań;
 • nauczyciel zaznacza, które zadania pozostają w zeszytach lub teczkach /do późniejszej poprawy/, a które należy przesłać oraz określa termin realizacji i formę przekazu np.zdjęcia.
 • praca ucznia podlega ocenie; nauczyciel ustala, które prace są oceniane;
 • nauczyciel pozostaje do dyspozycji ucznia i udziela, w razie potrzeby, wyjaśnień, drogą elektroniczną lub telefoniczną.
 • uczeń powinien pracować w czasie dowolnie rozłożonym, zależnym od warunków domowych i dostępu do sprzętu; oczywiście dla maturzystów czy uczniów klas ósmych ten czas pracy powinien być dłuższy;
 • staramy się, by uczeń nie miał zbyt dużo zajęć przy komputerze, choć sytuacja wymusza konieczność takiej pracy; proszę zgłaszać - jeśli dzieci w tym względzie byłyby zbytnio przeciążone;
 • uczeń ma prawo do przerwy, zajęć ruchowych i innych przyjemności np. zmywania, sprzątania czy pomocy w gotowaniu;
 • nauczyciele stosują pewną hierarchię ważności nauczanych przedmiotów; za najważniejsze uznajemy przedmioty maturalne, egzaminacyjne i dyplomowe; z innych nie możemy zrezygnować - ale w obecnej sytuacji modyfikujemy rozkłady nauczania;
 • wszystkie tematy opracowywane samodzielnie, będą po powrocie do szkoły raz jeszcze powtarzane.

Bardzo serdecznie dziękuję za Państwa pomoc, zrozumienie, obecność w domu i zapewnienie wsparcia dzieciom, dla których ta sytuacja jest szczególnie trudna i stresująca. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami podołamy temu wyzwaniu. Do Państwa dyspozycji pozostaje pedagog szkolny (w zakładce Dla rodziców i uczniów/Pedagog szkolny) oraz opiekunki świetlicy, które przygotowały zestaw ciekawych propozycji zabaw edukacyjnych (w zakładce Dla rodziców i uczniów/Świetlica). Kontakt na stronie szkoły.

Proszę też o przekazywanie wychowawcom ewentualnych uwag lub sugestii do dalszej pracy.

Pozdrawiam Marta Dybka-Tyczyńska

zarzadzenie 24032020

ZARZĄDZENIE NR 14/20

DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ MUZYCZNYCH NR 1

W RZESZOWIE

z dnia 24.03.2020r.

w sprawie prowadzenia i sprawozdawczości pracy zdalnej

Podstawa prawna:

ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia  20.03.2020r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu  oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

 • §1

Zobowiązuje wszystkich nauczycieli do realizacji zdalnego nauczania  i  cotygodniowego pisemnego podsumowania pracy w formie  sprawozdania   i  wniosków . Sprawozdania należy

przesyłać  do właściwych kierowników  sekcji oraz  liderów zespołów  przedmiotowych. Działania koordynują  wychowawcy i opiekunowie klas.

Pracę zdalną należy rozumieć jako kontakt z uczniami, przesyłanie materiałów, prowadzenie

lekcji on-line za pomocą telefonu, komputerów, skrzynki e-mailowej, komunikatorów

internetowych itp. O  sposobie  kontaktu  decyduje  nauczyciel prowadzący  zajecia.

Dokumentacja zdalnego nauczania jest bardzo istotna w związku z finansowym rozliczeniem

pracy.

 • §2

Zobowiązuję wszystkich nauczycieli  do  przesyłania materiałów i zadań dla uczniów zgodnie z

ustaleniami oraz dostosowania  treści nauczania wynikających z programów nauczania do obecnej

sytuacji i możliwości ucznia.

 • §3

Zobowiązuje wszystkich nauczycieli do wpisywania tematów  lekcji i ocen cząstkowych  do dziennika

elektronicznego  od dnia 25.03. 2020r.

 •  §4

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania

                                                                                                                           Jolanta Niżańska

                                                                                                            Dyrektor ZSM nr1 w Rzeszowie

© 2017 Zespół Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie. All Rights Reserved.