Aktualności

wyprawka 1 OSM Ist 2020

 WYPRAWKA SZKOLNA UCZNIA KLASY I OSM I st. 

 Zeszyt 16 kartkowy w cienkie, wyraźne linie podpisany „Piszę”
 Zeszyt 16 kartkowy w kratkę podpisany „Liczę” 
 Zeszyt czysty, bez linii
 Zeszyty oprawione i podpisane

 Darmowe podręczniki dzieci otrzymują we wrześniu w szkole (mają być oprawione i podpisane)

Piórnik: 2 ołówki, temperówka, gumka, nożyczki, klej w sztyfcie, kredki ołówkowe, linijka

Materiały na zajęcia plastyczne:  
blok rysunkowy, blok techniczny, blok techniczny kolorowy, papier kolorowy, pastele, farby plakatowe, plastelina

Teczka papierowa z gumką na prace plastyczne i dodatkowe ćwiczenia

Strój na wychowanie fizyczne: koszulka, spodenki (wszystko podpisane w worku gimnastycznym), tenisówki z jasną podeszwą

Kształcenie słuchu: (w sztywnej teczce z rączką) 
Podręcznik „Nasza muzyka kl. 1” L. Florek, I. Tomera – Chmiel, T. Stachak, wyd. EUTERPE
Zeszyt A4 - 60 zbindowanych, dwustronnych kartek w szerszą pięciolinię (wysokość każdej pięciolinii minimum 12 mm) 
Piórnik: nożyczki, klej, gumka, dwa ołówki, zielony długopis, kredki w 5 kolorach, temperówka

Rytmika: 
Strój – białe koszulki, czarne getry, czarne baletki (w worku gimnastycznym – wszystko podpisane

zakonczenie 2020

Drodzy Absolwenci.

Nie możemy  pożegnać Was  w pięknie wyremontowanej auli , jak robiliśmy to rok rocznie, kiedy mury szkoły opuszczała kolejna grupa uczniów. Ogłoszenie pandemii zamknęło podwoje placówki. Mimo przesunięcia terminu egzaminu dyplomowego, w dniu zakończenia roku szkolnego 2019/2020 staliście się absolwentami  naszej szkoły. Rozstajecie się z miejscem, w którym spędziliście wiele czasu, które było dla Was drugim domem. Jest to na pewno dla wielu z Was ogromne przeżycie.

Dzisiejszy dzień jest wspaniałą okazją do złożenia  podziękowań i życzeń.  Dziękuję Wam za wspaniałą postawę, godną ucznia tej szkoły, za osiągnięcia dydaktyczne i artystyczne, które zaowocowały pięknymi ocenami na dyplomie, za godne reprezentowanie szkoły w środowisku lokalnym, w kraju i poza jego granicami.

 Nauczycielom za to że szczodrze dzielili się z Wami swoją wiedzą i doświadczeniem, zarówno podczas pracy stacjonarnej, jak i zdalnej, służyli radą i pomocą, rozwiązywali wiele młodzieńczych problemów.

Rodzicom, za wpieranie działań szkoły służących waszemu rozwojowi; to oni stoją za waszymi sukcesami i dzisiaj mogą być z Was dumni.

Moi drodzy . Przed Wami  kolejny okres już w waszym dorosłym życiu. Życzę Wam w imieniu własnym i całej społeczności szkolnej wszystkiego najlepszego. Niech spełnią się wszystkie  wasze marzenia i oczekiwania, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Tym zaś  , którzy swoje przyszłe  życie wiążą z muzyką , życzę wspaniałej międzynarodowej kariery. Rozwijajcie swój talent i dzielcie się nim z całym światem, gdyż muzyka jest uniwersalna, wznosi się ponad bariery językowe i narodowe. Bądźcie ambasadorami tej najpopularniejszej ze sztuk.

                                                                                                

Profesor oświaty
mgr Jolanta Niżańska
Dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych nr1
w Rzeszowie

zakonczenie 2020

Szanowni Rodzice, Kochani Uczniowie, Drodzy Nauczyciele!

 

Dobiega końca rok szkolny 2019/2020 – czas, w którym przyszło się nam zmierzyć z nowymi wyzwaniami, obowiązkami; inną, niż dotychczas, organizacją procesu edukacyjnego i wychowawczego.

Mijające miesiące, choć trudne i pełne niepokoju, dowiodły, że w imię wspólnego dobra, jakim jest pragnienie zdobywania wiedzy i kształtowania umiejętności, w duchu solidarności, potrafimy stanąć na wysokości zadania, elastycznie dostosowując się do wyzwań, jakie niesie życie.

Dzisiaj pragnę z całego serca podziękować wszystkim członkom naszej społeczności za mobilizację, wzajemne wsparcie i dokonanie – zdawać by się mogło – niemożliwego. Proszę przyjąć słowa uznania dla efektywnej, choć trudnej pracy oraz gratulacje uzyskanych wyników.

Zdobyte w tym roku szkolnym doświadczenia, kompetencje oraz narzędzia z pewnością przysłużą się lepszemu nauczaniu w przyszłości, niemniej żywię nadzieję – i tego wszystkim Państwu życzę – aby było nam dane spotkać się we wrześniu w murach szkoły. Ostatnie miesiące przypomniały, jak ważna jest w życiu obecność drugiego człowieka – nawet najnowocześniejsza technika i doskonałe łącze, nie zastąpią tej bliskości.

W przededniu wakacji, które na pewno będą inne niż dotychczas, życzę wszystkim zdrowia i udanego wypoczynku. Niech nie zabraknie Słońca, poczucia humoru, wzajemnej życzliwości oraz optymizmu na lepsze jutro. Bo jak mówią słowa piosenki „ po każdej nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój”.  Do zobaczenia wkrótce – Szkoła na Was czeka!

                                            

Jolanta Niżańska

Dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych nr1
w Rzeszowie

procedury bezpieczenstwa 25052020

 Procedury bezpieczeństwa w Zespole Szkół Muzycznych nr1 w Rzeszowie w związku z wystąpieniem COVID-19 Podstawa prawna: rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 410 ze zm.) 

komunikat biblioteka 27 04 2020

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele.

Ze względu  na ograniczenie pracy biblioteki szkolnej spowodowanej epidemią koronawirusa , chcę poinformować o możliwościach korzystania z propozycji darmowych książek, szczególnie lektur.

Poniżej przedstawiam aktualizowany wybór bibliotek cyfrowych  i innych źródeł darmowych e-booków oraz audiobooków:

WolneLektury.pl

Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

Lektury.gov.pl

Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

ChmuraCzytania.pl

Chmura Czytania zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów, m.in. Conrada, Kafki czy Czechowa. Nie wymaga logowania.

Masz tę moc - ebook o koronawirusie

Wydawnictwo Olesiejuk wydało świetnego, darmowego ebooka na temat koronawirusa dla młodszych uczniów. Jak wyjaśnić, czym jest wirus, dlaczego ich życie stało się tak dziwne i jak zapobiegać się jego rozprzestrzenianiu? Dostępny jest tutaj.

Polona.pl

Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.

O KORONAWIRUSIE

Masz tę moc

Świetny i darmowy ebook o koronawirusie dla dzieci (i nie tylko). Od Wydawnictwa Olesiejuk. Jak wyjaśnić dzieciom, czym jest wirus, dlaczego ich życie stało się tak dziwne i jak zapobiegać jego rozprzestrzenianiu? 

OFERTY FIRM

Empik Premium bezpłatnie przez 60 dni

Empik przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a.

Jak skorzystać z promocji?

  1. Na stronie https://www.empik.com/czas-w-domu podaj adres e-mail, na który zostanie przesłany kod.
  2. Otrzymany kod wprowadź na stronie: https://www.empik.com/premium/kupon
  3. Zarejestruj się lub zaloguj (jeżeli masz już tam konto) na empik.com.
  4. Aktywuj usługę Empik Premium.
  5. Pobierz aplikację Empik Go na smartfona i zaloguj się.

Nie jest wymagane podanie danych karty kredytowej i po zakończeniu okresu promocyjnego użytkownik nie zostanie obciążony opłatami.

iCzytam.pl

Serwis iCzytam.pl oferuje kilkadziesiąt darmowych książek onnline i audiobooków podzielonych na grupy wiekowe: 2-5 lat6-9 lat i ponad 9 lat.

Publio - darmowe ebooki

Publio to księgarnia internetowa. Oferuje ponad 100 ebooków za darmo. Jednak są to głównie lektury należące do domeny publicznej i poradniki.

Nexto

Księgarnia Nexto oferuje około 100 darmowych ebooków, z których większość to poradniki, lektury i podręczniki.

AUDIOBOOKI

Polska-Poezja.pl

Serwis oferuje klasykę polskiej poezji czytaną przez znanych polskich aktorów. Za darmo, w serwisie YouTube.

Spotify

Spotify to serwis umożliwiający słuchanie nieprzebranej liczby piosenek, audycji, podcastów itp. W wersji płatnej oferuje oczywiście znacznie więcej, jednak także wersja bezpłatna uprawnia do dużego wyboru bajek, legend i opowiadań dla dzieci. Wymaga rejestracji. Aplikacja jest dostępna na urządzeniach mobilnych i komputerach.

Audio-Bajki.pl

Nagrania bajek dostępne za darmo w serwisie YouTube.

Bajkowisko.pl

Serwis oferuje wiele nagrań bajek i audiobooków dla dzieci. Na stronie można za darmo przesłuchać 3 bajki, reszta dostępna jest na kanale YouTube.

Polskie Radio Dzieciom

Zarejestrowane audycje radiowe dla dzieci, zgrupowane w kilku kategoriach: Bajkowy kącik, Opowieści ludów świata, Wieczorne pogaduchy, Słuchowisko, Książki do poduchy. Wszystko bezpłatnie i bez konieczności  logowania.

Biblioteka pracuję w systemie MOLNET+.

Obecnie trwają zdalne prace nad modyfikacją i rozszerzeniem haseł przedmiotowych katalogu.

Przewiduję także dalsze prace dotyczące płytoteki.

Wszystkich zainteresowanych sprawami dot. biblioteki szkolnej zapraszam do kontaktu na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

INFORMACJA PEDAGOGA

Ogłoszona przez Światową Organizację Zdrowia pandemia koronawirusa (COVID-19) postawiła nas wszystkich w nowej, trudnej emocjonalnie sytuacji. Może to rodzić wiele trudności i frustracji z radzeniem sobie w tej nowej rzeczywistości. Poniżej zamieszczam wykaz instytucji z których możecie Państwo i Wasze dzieci korzystać, aby przejść w miarę bezpiecznie i zdrowo przez ten trudny czas.. Równocześnie przypominam, że pedagog szkolny dostępny jest pod telefonem +48 791219621 i adresem e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  1. Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna nr 2 w Rzeszowie informuje, że uruchamia dla Państwa TELEPORADY – numery telefonów pod którymi od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 12.00 dyżurują specjaliści (psycholodzy, pedagodzy, psychoterapeuci) – 17 748 38 23, 17 748 38 10, 17 748 38 11 oraz połączenie po przez sekretariat Poradni 17 748 38 00 (http://ppp2.rzeszow.pl/); https://pl-pl.facebook.com/ppp2.rzeszow
  2. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie – można uzyskać kompleksową informację o możliwych formach pomocy telefon 17 86 35 389; Poradnictwo Specjalistyczne Psychologiczne 17 86 36 933;
  3. Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego - Linia Wsparcia – telefon 800 080 222, 800 702 222 
  4. Podkarpackie Stowarzyszenie Psychoterapeutów - lista psychoterapeutów oraz dzień tygodnia i godziny kiedy można umówić się na rozmowę za pośrednictwem telefon. Można wcześniej umówić się za pośrednictwem SMS z wybranym specjalistą.

             Iwona Barabasz, tel. 600 186 127, piątek 17.00 – 20.00

            Agnieszka Binkowska, tel. 502 102 317, wtorek 10. 00 – 12.00

            Maciej Ćwik, tel. 662 234 604, wtorek 10.30 – 11.30

            Beata Guzek, tel. 783 678 635, środa 18.00 – 19.00

            Paweł Kopeć, tel. 534 066 978, wtorek 19.00 – 20.00, czwartek 10.00 – 11.00

            Kamila Makara – Czułno, tel. 697 363 288, środy 12.00 – 13.00

            Jacek Pasternak, tel 604 794 670, poniedziałek 18.00 – 20.00

           Agnieszka Polańczyk – Ciskał, tel. 501 242 297, poniedziałek 8.00 – 10.00,

           Małgorzata Zioło, tel. 503 025 888, poniedziałek 14.00 – 15.00, piątek 15.00 – 16.00

           Renata Zuba, tel. 881 442 883, piątek 16.00 – 17.00

© 2017 Zespół Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie. All Rights Reserved.