Instrumenty dęte perkusja akordeon

O nas

Sekcja instrumentów dętych, akordeonu i perkusji jest jedną z najbardziej rozbudowanych w naszej Szkole.
W jej skład wchodzą:

  • instrumenty dęte drewniane – flet, obój, klarnet, saksofon, fagot,
  • instrumenty dęte blaszane – trąbka, waltornia, puzon, tuba,
  • akordeon,
  • perkusja.

Rozpoczynając naukę w klasie I OSM I st. (poziom podstawowy) można wybrać następujące instrumenty dęte: flet, klarnet, saksofon, trąbkę, waltornię oraz perkusję i akordeon. Istnieje możliwość kontynuacji gry na wspomnianych instrumentach w OSM lub SM II st.
Pozostałe instrumenty (obój, fagot, saksofon, puzon, tuba) przeznaczone są dla uczniów kończących I st. lub uczniów klasy pierwszej II st.

Nauczyciele naszej sekcji posiadają wieloletnią praktykę pedagogiczną. Wszyscy są czynnymi instrumentalistami koncertującymi zarówno solowo jak również w zespołach kameralnych czy orkiestrze Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego w Rzeszowie.

Nauczyciel naszej sekcji (często wraz z uczniami) uczestniczą w seminariach, kursach i warsztatach organizowanych przez ośrodki muzyczne na terenie całego kraju. Daje to możliwość poznania nowych metod nauczania i  wymiany spostrzeżeń z innymi nauczycielami.
Również w naszej szkole co roku organizowane są   seminaria, pozwalające w szerszym stopniu uczestniczyć w nich nauczycielom i uczniom  naszej sekcji.

W poprzednich latach udało nam się zaprosić do udziału w warsztatach i seminariach takie autorytety jak:

  • prof. zw. dr hab. Bogdan Dowlasz
  • prof. Elżbieta Dastych – Szwarc – UMCF Warszawa
  • prof. Barbara Świątek – Żelazna – AM Kraków
  • prof. Andrzej Godek – AM Kraków
  • dr hab. Andrzej Rzymowski – AM Kraków
  • ad. Benedykt Matusik – AM Kraków
© 2017 Zespół Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie. All Rights Reserved.