Zajęcia w wykorzystaniem drukarki 3D

Dzięki wsparciu, które otrzymaliśmy w ramach projektu Laboratoria Przyszłości, szkoła zakupiła drukarkę 3D. Doposażenie szkoły w ten sprzęt umożliwiło uczniom naszej placówki zapoznanie się nie tylko teoretyczne z drukiem 3D ale i praktyczne na lekcjach informatyki. Lekcje dotyczące druku 3D zostały przeprowadzone w klasie 6 OSM I st. Uczniowie na lekcji zapoznali się z oprogramowaniem przeznaczonym do tworzenia modeli 3D i stworzyli swoje własne modele. Następnie za pomocą oprogramowania FlashPrint jeden z modeli został przez nich wydrukowany. Uczniowie mogli zobaczyć w jaki sposób przebiega proces wydruku na drukarce 3D. Efektem ich pracy był wydrukowany pionek.
A to wszystko dzięki udziałowi szkoły w programie #LaboratoriaPrzyszłości, #LaboratoriaPrzyszlosci

  

© 2017 Zespół Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie. All Rights Reserved.