Zajęcia z lutowania

W naszej szkole odbywają się zajęcia techniczne (nauka lutowania) z wykorzystaniem zestawów lutowniczych, które zostały zakupione dzięki programowi Laboratoria Przyszłości. Nasi uczniowie mają możliwość zapoznania się zarówno z podstawowymi technikami lutowania, jak i elektroniki. Stopniowo uczą się obsługi grotu lutowniczego, a co za tym idzie, prawidłowego wykonania spoiwa lutowniczego. Jednym z etapów zajęć jest zaznajomienie się z podstawowymi elementami elektroniki. Podsumowaniem zdobytej w trakcie zajęć wiedzy i umiejętności jest samodzielne zlutowanie małego układu elektronicznego składającego się z różnych elementów elektronicznych (rezystory, diody, kondensatory, potencjometry, bezpieczniki itp.). Największą satysfakcją dla uczniów jest bez wątpienia fakt, że po ciężkiej pracy i złożeniu całego układu elektronicznego wszystko działa prawidłowo.

A to wszystko dzięki udziałowi szkoły w programie #LaboratoriaPrzyszłości, #LaboratoriaPrzyszlosci

  

© 2017 Zespół Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie. All Rights Reserved.