Świetlicowy konkurs plastyczny poświęcony rodzicom ,,Wszystko kwitnie dla Mamy i Taty” już rozstrzygnięty. Prace zaprezentowano na pokonkursowej wystawie, która naprawdę ,,zakwitła”. Uczniowie z kl. I-III biorący udział w konkursie otrzymali nagrody i wyróżnienia. Gratulujemy wszystkim uczestnikom pomysłowości i pięknych prac a rodzicom zdolnych dzieci.

Egzamin na kartę rowerową składał się z dwóch części: 1. Część pisemna (test ze znajomości przepisów, wyposażenia roweru i bezpieczeństwa ) odbyła się 1 VI w Szkole. Druga część, ( praktyczna z jazdy, ruszania, zatrzymywania i przestrzegania przepisów w czasie jazdy) odbyła się w miasteczku ruchu przy ul. Ks. Jałowego w dniu 15 VI br. Egzamin pisemny przeprowadzili nauczyciele, zaś egzamin praktyczny przeprowadzili funkcjonariusze Policji ( trzy Panie Policjantki z Komendy Miejskiej Policji) przy wsparciu i pod opieką nauczycieli i Wychowawców klas i Księdza. Do egzaminów tych przystąpili uczniowie klas IV, V, i VI OSM I st. Dwie najstarsze klasy zdawały na kartę rowerową dopiero w tym roku ze względów epidemicznych.
Organizator wydarzenia: Pan Ryszard Kruk
 
 
image000000001002003004

Międzynarodowy konkurs ,,Miś Wojtek - żołnierz gen. Andersa’’ z udziałem uczniów klas 4, 6 OSM I st. i II OSM II stopnia, którzy chętnie uczestniczyli w interpretacji plastycznej tematu. Prace uczniów zostały zdygitalizowane i przesłane do organizatora IPN Rzeszów.

NASI UCZNIOWIE PISZĄ WIERSZE … po niemiecku.

Miło nam przedstawić nagrodzonych uczniów w konkursie z języka niemieckiego na wiersz w czasie przeszłym Perfekt PERFEKTE GEDICHTE. Talent artystyczny, tym razem poetycki  
i językowy zaprezentowali chłopcy z klasy 6 OSM I st. Hubert Grzebień (nagroda) oraz Jakub Gutkowski i Wiktor Busz (wyróżnienia). GRATULUJEMY!

Gmina Miasto Rzeszów we współpracy ze Szkołą Językową Early Stage przeprowadzili warsztaty online w j. angielskim o tematyce miejskiej - SMART CITY dla klas 1-8 OSM I st.

 

Warsztaty z języka angielskiego dla dzieci ukierunkowane zostały na tematykę miejską – Smart City. Zakres warsztatów został odpowiednio dostosowany do każdej z grup wiekowych jak również ich poziomu zaawansowania. Zajęcia prowadzili eksperci szkoły językowej Early Stage.

Warsztaty odbyły się 10,11 maja 2021r.

Podczas warsztatu uczniowie mieli możliwość pracować w j. angielskim nad tematyką "inteligentne miasto" : 

  • Dlaczego warto segregować śmieci;
  • Nauka zasad segregacji; 
  • Dajmy śmieciom drugie życie.
  • Czy możliwy jest świat bez drzew;
  • Ekologicznych środki transportu
  • Eco-friendly plakat.

 Biorąc udział w warsztacie każdy uczestnik otrzymał dostęp do map MINECRAFT o tematyce Web.Wise.World.

Uczniowie  klasy 4,5 i 6 OSM I st. brali  udział w XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”.  W I etapie konkursu uczniowie mieli za zadanie przygotować i wykonać doświadczenia, które miały na celu zgłębić tajemnice procesów zachodzących w przyrodzie. W drugim etapie konkursu uczniowie pisali test z wiedzy przyrodniczej, który zawierał między innymi pytania dotyczące obserwacji i wniosków wyciągniętych z przeprowadzonych  doświadczeń.

Doświadczenia wykonane przez uczniów w I etapie konkursu „Świetlik”:

Kontynuacja akcji przywiązania i szacunku do symboli narodowych przeprowadzona została po raz kolejny również z okazji 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go maja ,, Flaga na balkon zdjęcie na czata’’ W akcji wzięli udział uczniowie od klas 4 OSM I st. do klasy V OSM II st. Akcja ta miała na celu kultywowanie świadomości patriotycznej wśród uczniów i ich rodzin. Symboliczne wywieszenie flagi było bezpieczną formą manifestacji patriotycznej podczas pandemii.

© 2017 Zespół Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie. All Rights Reserved.