Konkurs – Sleeveface, czyli ubierz się w książkę

Termin “sleeveface” powstał w kwietniu 2006 roku i został upowszechniony przez Johna Rostrona i Carla Morissa, którzy skorzystali z okładki płyty winylowej, aby stworzyć niesamowite zdjęcie. Za sprawą mediów społecznościowych biblioteki na całym świecie postanowiły dołączyć do akcji i wyznaczyć własny trend stworzenia zdjęcia z książką, która wpisywałaby się w termin “sleeveface”.

Zapraszamy wszystkich uczniów do konkursu „Sleeveface, czyli ubierz się w książkę”.
Jest to propozycja na kreatywne wykorzystanie czasu wolnego od nauki zdalnej.
Konkurs polega na sfotografowaniu siebie z zasłoniętą przez okładkę książki częścią twarzy lub ciała. Można w ten sposób wykorzystać również płyty, filmy, czasopisma lub inne formy przekazu. Zdjęcie powinno dopełniać okładkę odpowiednio dobraną fryzurą i ubiorem.
Można też wykorzystać rekwizyty i otaczającą nas przestrzeń. Zareklamujcie w ten sposób czytane przez siebie książki lub materiały, które wydają się wam interesujące i warte polecenia.
Najciekawsze prace zostaną nagrodzone.

Organizacja i przebieg konkursu:

1. Organizatorem konkursu jest Biblioteka ZSM Nr1 w Rzeszowie.
  2. Zadaniem konkursowym jest wykonanie fotografii w formie sleeveface.
  3. W konkursie mogą brać udział wszyscy uczniowie szkoły.
  4. Oceniane będą wyłącznie prace wykonane indywidualnie.
  5. Zdjęcia nie mogą być efektem fotomontażu! Liczy się kreatywność, a nie obróbka graficzna.
  6. Gotowe sleeveface należy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,w temacie maila “Sleeveface” do 26 lutego 2021 r. Każdy email otrzyma w ciągu 24 godzin odpowiedź, która będzie potwierdzeniem wzięcia udziału w konkursie. Brak takowego potwierdzenia może oznaczać, że zdjęcie nie dotarło do organizatora- w takim wypadku organizator prosi o kontakt.
  7. Rozstrzygnięcie konkursu będzie miało miejsce 30 marca 2021roku. Komisja wybierze najbardziej pomysłowe sleeveface, a jego autor zostanie nagrodzony.
  8. Dodatkowych informacji udzielają organizatorzy konkursu: Anna Tabaczyńska
  9. i Robert Rokita..

Zgoda na udział w konkursie

Oświadczam, że zapoznałam/em się i akceptuję Regulamin Konkursu.

Jestem rodzicem ,opiekunem prawnym i wyrażam zgodę na udział

……………………………………………………… ( imię i nazwisko uczestnika )

w konkursie organizowanym przez bibliotekę szkolą w ZSM nr 1 w Rzeszowie.

Jako opiekun prawny wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych……………. ………………….

przez bibliotekę szkolną w ZSM nr 1 w Rzeszowie do ogłoszenia wyników Konkursu,

przygotowania materiałów elektronicznych i drukowanych związanych z Konkursem.

……………………………………………………….. (data i podpis uczestnika