ostatnia aktualizacja: 15 listopada 2017 06:46

 

Napisz do nas

Przedmioty ogólnokształcace

 

 Nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących:

Edukacja wczesnoszkolna:

mgr Agata Czeluśniak–Głąb,
mgr Renata Szetela,
mgr Agnieszka Szydełko

Świetlica:

mgr Lidia Szpala, mgr Danuta Kisiel,
mgr Agata Czeluśniak–Głąb, mgr Renata Szetela, mgr Agnieszka Szydełko,
mgr Piotr Kowalski

Język polski:

dr Agata Kucharska – Babula,
dr Rafał Mazur,
mgr Wioletta Wietecha

Historia, historia i społeczeństwo, wiedza o społeczeństwie, wychowanie do życia w rodzinie:

mgr Magdalena Marek – Rajtar

Język angielski:

mgr Małgorzata Filip,
mgr Renata Drążek,
lic. Filip Mamczur

Plastyka:

mgr Ewa Gawińska

Religia:

ks. Jan Cetnar

Fizyka:

mgr Jolanta Niżańska (dyrektor Szkoły),
 

Język niemiecki:

mgr Marta Dybka-Tyczyńska (v-ce dyrektor),
mgr Irena Paterek

Matematyka:

mgr Agata Krawczyk,
mgr Piotr Ożóg

Przyroda:

mgr Amanda Kosmowska

Biologia:

mgr Amanda Kosmowska

Chemia:

mgr Amanda Kosmowska

Edukacja dla bezpieczeństwa:

mgr Piotr Kowalski

Geografia:

mgr Robert Szyja

Informatyka, zajęcia komputerowe:

mgr inż. Robert Rokita

Zajęcia techniczne:

Ryszard Kruk

Wychowanie fizyczne:

mgr Tomasz Głąb, mgr Piotr Kowalski

Pedagog szkolny:

mgr Irena Rutkowska

 

 

 

 

Teatrzyk "Ich bin so alleine" - kl. 4 OSM II st. kwiecień 2017

 

 

Międzyszkolny Festiwal Teatrów Obcojęzycznych - Teatr Maska - kwiecień 2017 r.

Uczniowie klasy III OSM II st. otrzymali wyróżnienie za spektakl "Ring". Uczniów przygotowała Renata Drążek.

 

 

II miejsce Bartosza Mentla w konkursie „Matematyczne Origami”

 

W dniu 24 lutego 2017 roku w Gimnazjum nr 2 w Rzeszowie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród
w VIII Międzyszkolnym Konkursie „Matematyczne Origami”, który był przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjum.

Z naszej szkoły udział w nim wzięło bardzo dużo uczniów, których zadaniem było zrobienie metodą origami bryły. Po raz drugi z rzędu bardzo dobrze zaprezentował się uczeń klasy I A OSM II stopnia Bartosz Mentel (opiekun: Agata Krawczyk), który w kategorii gimnazjum zajął II miejsce.

Pozostali uczniowie z naszej szkoły mimo zrobienia bardzo pięknych brył niestety nie zostali wyróżnieni. Ale jak widać na zdjęciach konkurs stał na niesamowicie wysokim poziomie.

PS. Na zdjęciu obok zwyciężczyń konkursu (po prawej stronie) prezentują się bryły Bartka.

 

 

II miejsce Wiktora Węgrzyna w województwie podkarpackim w konkursie matematycznym MAT 2017

 

W dniu 11 stycznia 2017 roku odbyła się XVIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego MAT 2017. Wzięło w nim udział blisko 7600 uczniów.

W naszej szkole konkurs ten przeprowadzony został przez Piotra Ożoga i wzięło w nim udział 13 uczniów z Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 im. Karola Szymanowskiego w Rzeszowie, Zespołu Szkół Muzycznych nr 2 w Rzeszowie im. Wojciecha Kilara oraz Publicznej Szkoły Podstawowej im. Pauli Montal Sióstr Pijarek.

Najlepiej z naszych uczniów zaprezentował się Wiktor Węgrzyn z klasy 6 OSM I st., który zajął II miejsce w województwie podkarpackim. Gratulujemy !!!

 

 

  • Klasa V OSM II st. - Konkurs wiedzy o Panu Tadeuszu - grudzień 2016, naucz. Rafał Mazur

  • Zuzanna Wąsacz, Katarzyna Czarnota klasa III OSM II st. – wyróżnienia w Regionalnym Konkursie Recytatorskim
    „O skrzydło orle”
    - listopad 2016, naucz. Rafał Mazur

  • Zuzanna Wąsacz - II etap konkursu Sacrum w Literaturze

  • Zuzanna Wąsacz – finalistka Polonistycznego Konkursu Kuratoryjnego

  • Klasa IV OSM II st. - Konkurs mitologiczny - listopad 2016, naucz. Rafał Mazur

 

21 października dzieci z klas I - III uczestniczyły w spotkaniu z mistrzem pszczelarstwa panem Aleksandrem Rębaczem, który w bardzo ciekawy sposób opowiedział o życiu pszczół, ich zwyczajach oraz pokazał rój z królową matką. Dzieci częstowały się miodem i otrzymały świeczki z wosku pszczelego oraz pamiątkowe certyfikaty.

 

W dniu 19 października 2016r. uczniowie klasy II i III OSM I st. uczestniczyli w wycieczce do parku rekreacji  Zoom Natury w Janowie Lubelskim. Dzieci zwiedziły Laboratoria Awifauny i Troposfery, Runa Leśnego, Energii i  Recyklingu, gdzie mogły obserwować  naturalne okazy roślin i zwierząt. Doskonale też bawiły się w parku linowym i zabawach przygotowanych przez organizatorów. Było bardzo ciekawie  i wesoło.

 

VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

 

W dniu 30 września 2016 roku odbyła się szósta edycja „Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia”, w której wzięło udział 2977 szkół z Polski, Rosji, Kolumbii, Włoch, Irlandii, Litwy, USA, Łotwy, Anglii, Białorusi, Indii, Ukrainy, Szwajcarii, Luksemburga i Meksyku. Nasza szkoła w tej zabawie brała udział po raz drugi.

Z tej okazji klasa 4 OSM I st. wzięła udział w konkursie tabliczki mnożenia zorganizowanym przez nauczyciela matematyki Piotra Ożoga. Zwycięzcą okazała się Lena Rozmus. Gratulujemy !!!

 

 

 

  • Julia Głąb i Lena Rozmus (klasa 3 OSM I stopnia) uzyskały wynik bardzo dobry w Międzynarodowym Konkursie matematycznym „Kangur Matematyczny 2016’ organizowanym przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, Association Kangourou Sans Frontieres,
    opiekun Agnieszka Szydełko, maj 2016

  • Ida Solecka, Dominik Popek, Antonina Patla, Karina Adamczyk (klasa 2 OSM I stopnia) uzyskali  wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie matematycznym „Kangur Matematyczny 2016’ organizowanym przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, Association Kangourou Sans Frontieres,
    opiekun Agata Czeluśniak - Głąb, maj 2016

  • V Podkarpacki Konkurs Pięknego Czytania,
    Julia Głąb kl. 3 OSM I st. – II miejsce , opiekun Agnieszka Szydełko
    marzec 2016 – Biblioteka Pedagogiczna w Rzeszowie

  • W dniu 25.09.2015 roku odbył się V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem
    "Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają !".
    W tą akcję włączyła się również nasza szkoła.

Uczniowie klasy 6 OSM I stopnia pod opieką nauczycieli matematyki: Agaty Krawczyk, Piotra Ożoga oraz wychowawczyni Agaty Kucharskiej - Babuli przed lekcjami przepytywali ze znajomości tabliczki mnożenia rodziców, którzy swoje pociechy odprowadzali do szkoły, a w czasie przerw do zabawy włączeni zostali również nauczyciele oraz uczniowie pozostałych klas.

 

Do osiągnięć pionu ogólnokształcącego należy zaliczyć zajmowanie od kilku lat wysokich miejsc w punktacji egzaminów zewnętrznych  w skali miasta, a dużo powyżej średniej w skali gminy i województwa.

Zobacz również wyniki egzaminów zewnętrznych - więcej

 

Absolwenci z ostatnich lat studiujący filologię polską:

Dominika Micał - Uniwersytet Jagielloński

Sybilla Pięta - Uniwersytet Rzeszowski

Gabriela Iwińska - Uniwersytet Wrocławski

 

Absolwenci szkoły, którzy nie decydują się kontynuować wykształcenia muzycznego dostają się na różne uczelnie w kraju o bardzo różnych specjalnościach: pedagogika, geografia, filologie.

Co roku kilkoro uczniów wybiera poziom rozszerzony na maturze z języka polskiego, z języka angielskiego i z języka niemieckiego i zdaje ten egzamin z dobrymi wynikami.

 

Osiągnięcia w zakresie przedmiotów ogólnokształcących:

 

 

Sukcesy matematyczne:
 

  •  Andrzej Jabłoński (klasa 6 OSM I stopnia) zajął 6 miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Matematycznej – sesja jesienna organizowanej przez OLIMPUS opiekun: Piotr Ożóg

  • Andrzej Jabłoński (klasa 6 OSM I stopnia) zajął 26 miejsca w województwie podkarpackim w XXI Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Alfik Matematyczny 2015” organizowanym przez Jersz – Łowcy Talentów, opiekun: Piotr Ożóg

  • Adam Mac (klasa 5 OSM I stopnia) zajął 1 miejsce w województwie podkarpackim w XVII Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „MAT 2016” organizowanym przez Jersz – Łowcy Talentów, opiekun: Piotr Ożóg

  • Andrzej Jabłoński (klasa 6 OSM I stopnia) zajął 1 miejsce w województwie podkarpackim w XVII Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „MAT 2016” organizowanym przez Jersz – Łowcy Talentów, opiekun: Piotr Ożóg

  • Bartosz Mentel (klasa 6 OSM I stopnia) zdobył wyróżnienie w VII Międzyszkolnym Konkursie „Matematyczne Orgiami” organizowanym przez Gimnazjum nr 2 w Rzeszowie, opiekun: Piotr Ożóg

  • Andrzej Jabłoński (klasa 6 OSM I stopnia) zdobył wyróżnienie w konkursie matematycznym „Rozkosze Łamania Głowy” organizowanym przez Gimnazjum nr 2 w Rzeszowie, opiekun: Piotr Ożóg

  • Andrzej Jabłoński (klasa 6 OSM I stopnia) zdobył tytuł laureata w konkursie matematycznym „As Matematyczny 2016” organizowanym przez Społeczną Szkołę Podstawową nr 2 w Rzeszowie, opiekun: Piotr Ożóg

  • Andrzej Jabłoński (klasa 6 OSM I stopnia) zajął 5 miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Matematycznej – sesja zimowa organizowanej przez OLIMPUS, opiekun: Piotr Ożóg

  • Andrzej Jabłoński (klasa 6 OSM I stopnia) uzyskał wynik bardzo dobry w Międzynarodowym Konkursie matematycznym „Kangur Matematyczny 2016’ organizowany przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, Association Kangourou Sans Frontieres

  • Timon Dabrowski (klasa 6 OSM I stopnia) uzyskał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie matematycznym „Kangur Matematyczny 2016’ organizowany przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, Association Kangourou Sans Frontieres, opiekun: Piotr Ożóg

 

  • Książki naszych marzeń - Biblioteka Miejska w Rzeszowie
    Zuzanna Wąsacz
    – klasa I OSM II st. I miejsce
    Joanna Michałek  - klasa I OSM II st.  - II miejsce
    Kaja Szach - klasa II OSM II st.
    Jadwiga Inglot - klasa III OSM II st.

  • Ogólnopolski konkurs pisania wierszy: Odkrywamy Talenty Przyszłości – Profuturo w Warszawie
    Maria Szczepańska – III OSM II st. – I miejsce
    Julia Inglot – III OSM II st. – wyróżnienie

Maria Szczepańska - Siedem ulic

Idąc pierwszą ulicą,

Zakładam ciemne okulary-

By świat nie wiedział, że patrzę.

 

Idąc drugą ulicą,

Zakładam słuchawki obojętności-

By świat nie wiedział, że słyszę.

 

Idąc trzecią ulicą,

Zakładam kapelusz zapomnienia-

By świat nie wiedział, że tęsknię.

 

Idąc czwartą ulicą,

Zakładam płaszcz codzienności-

By świat nie wiedział, kim jestem.

 

Idąc piątą ulicą,

Zakładam sztuczny uśmiech-

By świat nie wiedział, co czuję.

 

Idąc szóstą ulicą,

Zakładam buty z kamienia-

By świat nie wiedział, że idę.

 

Idąc siódmą ulicą,

Zakładam jedną rękawiczkę nadziei-

Drugą mi skradziono, gdy biegłam

Na pierwszej ulicy,

Bo świat myślał, że nie patrzę.

Julia Inglot - Oddech

 

Nie spiesz się,

Zwolnij,

Mamy czas.

Mamy czas, choć nasze dni są policzone,

A każda minuta może być ostatnią,

Lecz mamy czas…

Mamy czas, by spojrzeć

Na chwile, które zawsze były tylko chwilami,

Na rzeczy, które zawsze były tylko rzeczami,

Na osoby, które zawsze były tylko osobami.

Bądź jak drzewo, rodzące nowe liście,

Jak jedno z ziarenek piasku na pustyni,

Jak kropla, która spadając do morza

Daje nadzieje na lepsze jutro.

Na kolejny dzień, który nie będzie  już tylko dniem.

Więc wsłuchując się w ton brzmienia swego serca - zwolnij.

Zwolnij.

Zwolnij..

Zwolnij…

Zwolnij, bo

Mamy czas by żyć.

  • IV Podkarpacki Konkurs Pięknego Czytania – Biblioteka Pedagogiczna w Rzeszowie
    Zuzanna Wąsacz I OSM II st. –wyróżnienie

  • II Powiatowy Konkurs Teatralny „Gimnazjalne Spotkania Teatralne” – Gimnazjum nr 2 w Rzeszowie
    Zuzanna Wąsacz - I OSM II st. – II miejsce

  • Bartłomiej Piwowar klasa II OSM II st. zajął I miejsce w III Konkursie Recytatorsko - Teatralnym w kategorii: Teatr jednego aktora

  • Zuzanna Wąsacz klasa I OSM II st. zdobyła wyróżnienie w III Konkursie Recytatorsko - Teatralnym w kategorii: recytacja
    Uczniów przygotował Rafał Mazur

 

  • Powiatowy Konkurs Recytatorski organizowany przez WDK w Rzeszowie
    Aleksandra Czerniecka – IV OSM II st. - awans do etapu wojewódzkiego
    Weronika Rak - IV OSM II st. - wyróżnienie
    przygotowanie: Rafał Mazur

  • Konkurs „Inteligentne miasto” -  Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy
    Kinga Niemiec
    – I OSM II st. – III miejsce
    przygotowanie: Rafał Mazur

  • Konkurs teatralno – terenowym -  teatr Maska klasa I OSM II st. – I miejsce
    przygotowanie: Rafał Mazur

  • Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego organizowany przez Podkarpackiego  Kuratora Oświaty
    oraz Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego.

    KAMIL RYLSKI-JURUŚ  z kl. 6 OSM I st.   -  I miejsce

    nauczyciel - Irena Paterek

  • Międzyszkolne Dyktando Obcojęzyczne pod honorowym patronatem Instytutu Filologii Germańskiej UR i NKJO w Rzeszowie

    Krzysztof Adamczyk  kl. 5    - wyróżnienie

    Kacper Staniak  kl. 6  - wyróżnienie

    nauczyciel - Irena Paterek

  • Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych  organizowany przez IV LO

    Maria Szczepańska  kl. II OSM IIst. - III  miejsce

    nauczyciel - Irena Paterek

  • Andrzej Jabłoński (klasa 4 OSM I stopnia) – zdobył 1. miejsce zdobywając maksymalną liczbę 240 punktów,
    zaś Antoni Bońkowski z tej samej klasy zdobywając 216 punktów uzyskał tytuł laureata
    w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Matematycznej „Olimpus – sesja jesienna”

  • Andrzej Jabłoński uzyskał wynik bardzo dobry, a uczniowie: Antoni Bońkowski (4 OSM I ST.), Jakub Kokociński (5 OSM I ST.),
    Joanna Turek (6 OSM I ST.), Oliwia Skóra (I OSM II ST. ) zdobyli wyróżnienie
    w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur Matematyczny 2014”

  • Andrzej Jabłoński uzyskał bardzo dobre wyniki
    w
    konkursie Alfik Matematyczny 2013 oraz 2014

 

j. polski

II etap Konkursu Polonistycznego organizowanego przez Podkarpackie Kuratorium Oświaty

mgr Rafał Mazur - Marta Chrząszcz kl. III OSM IIst.

- Miedzynarodowy konkurs na autorskie opowiadanie dla dzieci  o przyjaźni  - organizowany przez Fundację Festina Lente - Laureatka: Marta Chrząszcz kl. III OSM IIst. (Opowiadanie będzie wydane w pracy zbiorowej)

 

j. niemiecki

- finał Konkursu j. niemieckiego organizowanego przez Podkarpackie Kuratorium Oświaty  

mgr Irena Paterek i Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych

Laureaci:

Justyna Tylutki kl. 6/OSM I     miejsce 5

Kamil Rylski-Juruś kl. 5/OSM I  miejsce 16

 

matematyka

- Michał Mościcki zdobył wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur Matematyczny 2013”

- Justyna Tylutki zdobyła wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur Matematyczny 2013”

 

j. polski

- finał Konkursu Polonistyczny organizowanego przez Podkarpackie Kuratorium Oświaty –

mgr Rafał Mazur Laureatka: Antonina Oboz-Adaś  kl. III OSM IIst

 - Wojewódzki Konkurs „Sacrum w Literaturze i Sztuce”, Jarosław, 10. 03. 2012

wyróżnienie:   Aleksandra Czerniecka   kl. II OSM IIst.                

 

j. niemiecki

Konkurs „Łowcy Młodych Talentów” 

mgr. Irena Paterek 

                                                               miejsce w wojew.     miejsce w kraju

Kamil Rylski-Juruś                                            1                          14                   wyróżnienie

Gabriela Rajtar                                                  2                          77                    wyróżnienie

Mateusz Franczyk                                              4                         151                   wyróżnienie

 

Justyna Tylutki zdobyła wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur Matematyczny 2011

Wojciech Knott zdobył wyróżnienie w konkursie „Rozkosze Łamania Głowy”

Michał Żółkiewski w XXIII Międzynarodowych Mistrzostwach w Grach Matematycznych i Logicznych, VII Mistrzostwa Polski awansował do półfinału krajowego

Wojciech Knott w etapie wojewódzkim „Konkursu Interdyscyplinarnego z przedmiotów matematyczno – przyrodniczych” organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie zdobył tytuł finalisty

Wojciech Knott  zdobył wyróżnienie w finale konkursu „Młody Matematyk” organizowanego przez SP nr 12 w Rzeszowie

Agata Ciesielska wygrała konkurs „Matematyka wierszem pisana 2008”, zaś Urszula Płonka awansowała do finału

Michał Żółkiewski zajął 5 miejsce w Polsce w olimpiadzie matematycznej „Olimpus 2006”

Urszula Płonka wygrała konkurs „Matematyka wierszem pisana 2007”

Michał Żółkiewski zajął 1 miejsce w województwie podkarpackim i 1 w kraju w konkursie „Alfik Matematyczny 2007”

Agata Ciesielska wygrała konkurs „Matematyka wierszem pisana 2006”, zaś Weronika Sura awansowała do finału

Dominika Micał zajęła 9 miejsce w kraju w olimpiadzie matematycznej „Olimpus 2005”,

Dominika Micał zajęła 9 miejsce w województwie podkarpackim w konkursie matematycznym „MAT 2005”

Dominika Micał w V Rzeszowskim  Konkursie Matematycznym  dla Gimnazjalistów zakwalifikowała się do finału

Michał Żółkiewski zajął 2 miejsce w kraju w olimpiadzie matematycznej „Olimpus 2005”

Michał Żółkiewski zajął 5 miejsce w województwie podkarpackim w konkursie „Alfik Matematyczny 2006”

Michał Żółkiewski zajął 2 miejsce w województwie podkarpackim i 15 w kraju w konkursie „MAT 2006”

Michał Żółkiewski zdobył wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur Matematyczny

do góry

aktualizacja: Barbara Kotwasińska & Marcin Puto