Sukcesy na III Ogólnopolskim Konkursie Folklorystycznym w Stalowej Woli

III folklor 6IV2018baner

6 kwietnia 2018 r. odbył się w Stalowej Woli  III OGÓLNOPOLSKI KONKURS FOLKLORYSTYCZNY
INSPIRACJE FOLKLORYSTYCZNE W MUZYCE ARTYSTYCZNEJ
DZIAŁALNOŚĆ OSKARA KOLBERGA, w którym wzięło udział 20 uczniów z naszej szkoły.

W części teoretycznej udział wzięły 4 zespoły 2-osobowe, w części praktycznej uczestniczyły 3 zespoły prezentując muzykę ludową regionu rzeszowskiego, oraz utwory inspirowane folklorem góralskim i kurpiowskim.

W części teoretycznej I miejsce zajął zespół w składzie: Bartosz Mentel i Joanna Turek,
zespół w składzie: Adam Dragan i Anna Reguła.

W części praktycznej I miejsce zajął zespół w składzie: Sylwia Barcikowska, Konstancja Malicka, Julia Rusin, Julia Sanecka,Weronika Strzempa, Klaudyna Telwach, Martyna Uchman, Zuzanna Wąsacz, Albert Szymański, Wiktor Zieliński.

III miejsce zajął zespół, w składzie: Adam Dragan, Sylwia Barcikowska, Weronika Strzempa, Seweryn Kosiorowski, Antoni Bońkowski. Zespół prezentował tradycyjną muzykę ludową regionu rzeszowskiego.