szkola1

Ogólnokształcące

box8

Nabór

Zespół Szkół Muzycznych Nr 1 im. K. Szymanowskiego w Rzeszowie jest szkołą przyjazną, autonomiczną, wyposażoną w wysoko wykwalifikowaną kadrę i sprzęt, otwartą na rozwój uczniów i nauczycieli, prężnie działającą w środowisku. Całodobowe monitorowanie szkoły wpływa na podniesienie bezpieczeństwa.

Młodzież odnosi sukcesy na konkursach i festiwalach krajowych i międzynarodowych. Szkoła współpracuje z fundacjami, stowarzyszeniami, radiem i telewizją oraz Filharmonią Rzeszowską. Uczniowie biorą udział w koncertach, obchodach świąt państwowych i kościelnych. Poszczególne sekcje organizują warsztaty szkoleniowe prowadzone przez wybitnych muzyków krajowych i zagranicznych oraz sesje naukowe poświęcone życiu i działalności muzyków i kompozytorów.

W szkole działają różnorodne instrumentalne zespoły kameralne, zespół wokalny p/k M. Walkiewicz oraz zespoły rozrywkowe p/k M. Puto a także Big-Band prowadzony przez J. Szczęcha.

W szkole działa również chór OSM I st. p/d A. Charchut oraz Orkiestra OSM I st. p/d Marcina Puto

Najbardziej licznymi i reprezentacyjnymi zespołami szkolnymi są orkiestra symfoniczna p/d R. Naściszewskiego oraz chór Cantores Resovienses p/d B. Adamczyk.

Tradycją Szkoły stały się imprezy typu:

• "Młodzież Naszemu Miastu"
  • "Poranki Muzyczne"
  • "Konkursy Młodych Talentów"
  • "Audycje umuzykalniające" dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych miasta i regionu
  • oraz konkursy i warsztaty pod patronatem Fundacji Szkolnictwa Muzycznego:
    • Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kameralnych
    • Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. B. Kostrzewskiej
    • Wokalno-Instrumentalne Warsztaty muzyki jazzowej

Szkoła utrzymuje regularne kontakty z zaprzyjaźnionymi miastami w Niemczech i na Węgrzech oraz Litwie co stwarza możliwość koncertowania młodzieży za granicą.

Artystyczne dokonania młodzieży prezentowane są na antenie Radia i Telewizji Rzeszów.

Zespół Szkół Muzycznych Nr 1
im. Karola Szymanowskiego