Aktualności

Lunares tempora czyli muzyka współczesna jest kosmiczna" - 3 grudnia 2018

Lunares3XI2018

LUNARES TEMPORA czyli MUZYKA WSPÓŁCZESNA JEST KOSMICZNA 

Rzeszów: 3 grudnia 2018, godz. 15.30 Sala Koncertowa Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, ul. Dąbrowskiego 83

3 i 4 grudnia 2018 r. zapraszamy do Rzeszowa i Łańcuta na koncerty „Muzyka współczesna jest kosmiczna”, podczas których odbędzie się prawykonanie utworu Aldony Nawrockiej „Lunares tempora” na trąbkę i fortepian*. Kompozycję wykonają cenieni kameraliści - trębacz Tomasz Woźniak oraz pianistka Maria Gabryś-Heyke. Koncerty poprzedzą wykłady prezentujące specyfikę zagadnień muzyki XX i XXI w. z perspektywy m.in. nowych technik, nurtów kompozytorskich, współczesnej artykulacji, zapisu partyturowego i relacji formalnych. Poprowadzi je kompozytorka Aldona Nawrocka wraz z wykonawcami. Wstęp na oba wydarzenia jest wolny.

Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej
Partnerzy: Polskie Centrum Informacji Muzyczne i Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie
Współorganizatorzy: Zespół Szkół Muzycznych nr 1 im. Karola Szymanowskiego w Rzeszowie, Wydział Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Teodora Leszetyckiego w Łańcucie.

* Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca

loader
© 2017 Zespół Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie. All Rights Reserved.