Drodzy uczniowie,

Z uwagi na brak możliwości organizacji naszych zajęć tak jak dotychczas, chciałbym zaproponować inną formę naszego wspólnego udziału w przygodzie jaką niewątpliwie jest orkiestra symfoniczna. :)

Będzie to udział bardziej teoretyczny niż praktyczny, od Was zależy czy rozwinie się z tego coś więcej.

Nieraz na naszych próbach prowokowałem dyskusje na różne tematy związane z muzyką klasyczną, orkiestrą, zawodem muzyka. Chciałbym teraz, korzystając z mediów elektronicznych, skupić się właśnie na analizie  różnych stylów wykonawczych, interpretacji dzieł symfonicznych, przybliżeniu pracy dyrygenta oraz profesjonalnych muzyków orkiestrowych.

Na początek proponuję nawiązać do repertuaru, którym zajmowaliśmy się w bieżącym roku szkolnym, mam na myśli uwerturę Moniuszki „Bajka”. Znalazłem na YouTube moim zdaniem trzy ciekawe wykonania:

Proponuję przesłuchać je w takiej właśnie kolejności, tzn. nagranie studyjne na końcu :).

Jeśli chcecie wymienić spostrzeżenia między sobą, ze mną, to jestem do waszej dyspozycji. Myślę, że zamknięta grupa na FB będzie dobrą platformą do porozumiewania się.

Gdyby nasza współpraca okazała się rozwojowa, to mam oczywiście inne utwory i tematy do zaproponowania. :)

Pozdrawiam gorąco i liczę na odzew!