ostatnia aktualizacja: 30 sierpnia 2017 13:32

Sekcja instrumentów dętych, perkusji i akordeonu.

O NAS

Sekcja instrumentów dętych, akordeonu i perkusji jest jedną z najbardziej rozbudowanych w naszej Szkole.
W jej skład wchodzą:

• instrumenty dęte drewniane – flet, obój, klarnet, saksofon, fagot,

• instrumenty dęte blaszane – trąbka, waltornia, puzon, tuba,

• akordeon,

• perkusja.

Rozpoczynając naukę w klasie I OSM I st. (poziom podstawowy) można wybrać następujące instrumenty dęte: flet, klarnet, saksofon, trąbkę, waltornię oraz perkusję i akordeon. Istnieje możliwość kontynuacji gry na wspomnianych instrumentach w OSM lub SM II st.
Pozostałe instrumenty (obój, fagot, saksofon, puzon, tuba) przeznaczone są dla uczniów kończących I st. lub uczniów klasy pierwszej II st.

Nauczyciele naszej sekcji posiadają wieloletnią praktykę pedagogiczną. Wszyscy są czynnymi instrumentalistami koncertującymi zarówno solowo jak również w zespołach kameralnych czy orkiestrze Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego w Rzeszowie.

Kierownik sekcji - Robert Mosior

dr hab. Paweł Paluch
mgr Paweł Nowak

POPISY, AUDYCJE I KONCERTY

Gala Sportu - 29 marca 2017 r.
Big-Band pod kierunkiem Janusza Szczęcha

Popis dyplomantów 23 marca 2017 r. - prowadzenie Janusz Szczęch

W każdym semestrze uczniowie naszej sekcji uczestniczą w popisach sekcyjnych, klasowych i koncertach szkolnych. Reprezentują również naszą szkołę w koncertach organizowanych dla miasta czy regionu. Jest to bardzo ważny etap edukacji muzycznej pozwalający uczniowi zaprezentować swój talent i dać się poznać szerszej publiczności.

DOSKONALENIE I SEMINARIA

Na zaproszenie nauczycieli ZSM nr 1 w Rzeszowie, dr hab. Mirosława Dymona i dr hab. Pawła Palucha, 27.11.2013 r. w auli Zespołu Szkol Muzycznych, prof. zw. dr hab. Bogdan Dowlasz wygłosił wykład  pt. " Historia i współczesność polskiej akordeonistyki"

Następnie odbyły się warsztaty dotyczące gry na akordeonie i problemów interpretacyjnych, w których czynnie uczestniczyli uczniowie naszej szkoły:

Weronika Sura, Krzysztof Marek i Maciej Reizer. W roli obserwatorów uczestniczyli także nauczyciele szkół muzycznych regionu podkarpackiego.

Nauczyciel naszej sekcji (często wraz z uczniami) uczestniczą w seminariach, kursach i warsztatach organizowanych przez ośrodki muzyczne na terenie całego kraju. Daje to możliwość poznania nowych metod nauczania i  wymiany spostrzeżeń z innymi nauczycielami.
Również w naszej szkole co roku organizowane są   seminaria, pozwalające w szerszym stopniu uczestniczyć w nich nauczycielom i uczniom  naszej sekcji.

W poprzednich latach udało nam się zaprosić do udziału w warsztatach i seminariach takie autorytety jak:

• prof. zw. dr hab. Bogdan Dowlasz

• prof. Elżbieta Dastych – Szwarc – UMCF Warszawa